Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

P.Kowszyński: Zmiana dyrektora Parku Technologicznego jest niespodzianką. A.Czyżyk: Każdy pracodawca ma prawo zakończyć umowę

Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk i radny PiS Paweł Kowszyński. Fot. A. Pastuszka

O zmianie na stanowisku dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego rozmawiali w Porannych pytaniach Antoni Czyżyk – przewodniczący elbląskiej rady miejskiej, członek Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna i radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowszyński.

Dotychczasowego dyrektora EPT Marcina Bukowskiego zastąpiła Urszula Małek. Jak wyjaśnił prezydent Elbląga nie przedłużył umowy z dotychczasowym dyrektorem „z uwagi na brak skutecznych działań na rzecz rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego”.

Zmiana dyrektora w Elbląskim Parku Technologicznym jest dla nas niespodzianką – mówił w Radiu Olsztyn radny PiS Paweł Kowszyński.

Szybko ogłoszony konkurs, nie wyrażono wotum zaufania dla dyrektora, który pełnił tą funkcję od 2017 roku. Prezydent Elbląga mógł zobowiązać dyrektora do przygotowania koncepcji, zapoznania się z nią, ewentualnie jej moderacji. Nie zrobił tego. Widać, że chciał zmienić tę osobę na tym stanowisku, dlatego rozpisał konkurs.

Odchodzący dyrektor Marcin Bukowski nie miał dobrej koncepcji na rozwój Elbląskiego Parku Technologicznego uważa Antoni Czyżyk, przewodniczący rady miejskiej.

Myślę, że jest rzeczą naturalną, że po roku czy dwóch kiedy kończy się ważność umowy okresowej, prezydent podejmuje decyzję czy chce w pewien sposób zmotywować osobę pełniącą jakąś funkcję. Rzeczą naturalną jest, że każdy pracodawca ma prawo zakończyć taką umowę.

Nowym dyrektorem Elbląskiego Parku Technologicznego wybrana została w konkursie Urszula Małek. Jest z wykształcenia chemikiem, specjalizuje się w ochronie środowiska. W 2016 roku otrzymała nagrodę prezydenta Elbląga w tej kategorii.

Sposób wyłonienia nowej dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego budzi nasze wątpliwości – zaznaczył radny klubu PiS Paweł Kowszyński.

Pani Małek jest związana z prezydentem Wróblewskim. W 2014 roku startowała z jego komitetu wyborczego, więc nie jest osobą obcą dla prezydenta Elbląga. Nasze podejrzenia i wątpliwości budzi wyłonienie tej osoby na to stanowisko.

Pani Urszula Małek wygrała konkurs i ma przygotowanie merytoryczne – przekonywał przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk.

Dla mnie mniej ważne jest to, czy ktoś startował z jednego czy z drugiego komitetu. Ważna jest wiedza merytoryczna i dokonania. To, że ktoś dostaje nagrodę prezydenta, to znaczy, że rzeczywiście na nią zasługuje. Jako mieszkańcy Elbląga od wielu lat w tym uczestniczymy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PiS, PO, Park Naukowo-Technologiczny, Paweł Kowszyński, Antoni Czyżyk, Marcin Bukowski
„Nie ma tam polowania na czarownice”. Urząd Skarbowy w Elblągu nagrodzony za najlepsze podejście do przedsiębiorców

Elbląska skarbówka wygrała wojewódzki konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Konkurs organizowany jest przez Business Centre Club. Organizacja zbiera ankiety od przedsiębiorców, liczy się nastawienie urzędów...

Zamknij
RadioOlsztynTV