Wielkanocna Zbiórka Żywności w Elblągu już w ten weekend
W Elblągu rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności. Produkty będzie można przekazywać w piątek i sobotę do specjalnych koszy.
Prezeska Banku Żywności w Elblągu Teresa Bocheńska powiedziała, że do wsparcia zbiórki będą zachęcać wolontariusze, którzy staną w sklepach przy koszach.
Kosze będą oznakowane naszymi plakatami. Na pewno każdy w miejscu, gdzie robi zakupy, taki kosz zobaczy
– podkreśliła.
Bocheńska zaznaczyła, że taka pomoc jest bardzo potrzebna.
Zachęcam do udziału w zbiórce, bo jest wiele osób potrzebujących pomocy. Tego może nie widać na pierwszy rzut oka, ale my to widzimy po zgłoszeniach do naszego banku
– dodała.
Zbiórka żywności to akcja, która ma dwie odsłony: jedną przed Wielkanocą, drugą przed Bożym Narodzeniem. W ubiegłym roku podczas zbiórek w Polsce zebrano łącznie ponad 450 ton żywności .
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Rozbicka
Redakcja: M. Rutynowski
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










