Powiększa się sieć „Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle”
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego włączył do sieci cztery kolejne podmioty i w tej chwili jest ich łącznie sto trzydzieści dziewięć.
Ideą sieci jest łączenie lokalnych producentów i przetwórców produktów żywnościowych z sektorem restauracyjnym. Tworzone są powiązania, które kultywują tradycje kulinarne regionu, odtwarzają stare receptury i produkują w oparciu o naturalne surowce.
Województwo warmińsko-mazurskie w 2005 roku przystąpiło do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, która zrzesza podmioty zaangażowane w produkcję lokalnej, regionalnej żywności. Są wśród nich producenci rolni, przetwórcy żywności regionalnej, tradycyjnej, naturalnej wysokiej jakości produkowanej na małą skalę, gospodarstwa agroturystyczne i restauratorzy.
Prawie połowę członków sieci stanowią przedsiębiorstwa rybactwa.pszczelarze, producenci serów na bazie mleka krowiego lub koziego, wędliniarze, młyny, piekarnie, cukiernicy, hodowcy owiec, a nawet hodowca ślimaków, olejarnia, zielarnia, a także wytwórcy tradycyjnych produktów takich jak sękacz, brukowiec, marcepan królewiecki czy ocet ekologiczny.
Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska











![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















