Kanał Łuczański otwarty dla żeglarzy. Zabytkowy most obrotowy to jedna z turystycznych atrakcji

Kanał Łuczański jest dostępny dla wodniaków
Chociaż do otwarcia sezonu żeglarskiego zostało jeszcze trochę czasu, wodniacy mogą już korzystać z Kanału Łuczańskiego.
Po zimowej przerwie most obrotowy w Giżycku jest otwierany dla jednostek pływających. Zabytkowy most na Kanale Łuczańskim to nie tylko turystyczna atrakcja, ale także droga wodna łącząca jezioro Niegocin z Kisajnem.
Do 15 czerwca obiekt będzie otwierany w określonych godzinach, ale po wcześniejszym uzgodnieniu tego z kierownikiem przeprawy. Wyjątkiem jest pierwszy weekend majowy i czerwcowy. Wówczas, tak jak w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia most będzie na stale otwarty dla jednostek pływających w godzinach określonych w harmonogramie. Harmonogram godzin otwarcia mostu jest dostępny na stronie internetowej giżyckiego ratusza.

Kanał Łuczański jest dostępny dla wodniaków
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy














![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














