Promocja książki o Bohdanie Głuszczaku
„Milczący komedianci. Rzecz o Bohdanie Głuszczaku i Pantomimie Olsztyńskiej” – tak zatytułowana jest najnowsza książka Tadeusza Prusińskiego, której premiera odbędzie się dzisiaj w Olsztyńskim Teatrze Lalek.
Autor w konwencji reportersko-biograficznej przedstawia historię życia i twórczości prof. Bohdana Głuszczaka oraz dzieje założonej przez niego w 1957 roku Pantomimy Olsztyńskiej. Tadeusz Prusiński mówi, że książka ta jest opowieścią prof. Głuszczaka.
Profesor Bohdan Głuszczak był aktorem, reżyserem, choreografem, twórcą największych sukcesów Pantomimy Olsztyńskiej. Z zespołem związany był przez 30 lat. Uważany jest za prekursora arteterapii. Profesor Bohdan Głuszczak zmarł 3 lutego tego roku. Miał 80 lat.
– W książce poznamy również historię rodziny Bohdana Głuszczaka – dodaje Tadeusz Prusiński.
Spotkanie autorskie rozpocznie się o godzinie 17 w Olsztyńskim Teatrze Lalek.
(alip/bsc)














![Weekend pełen smaków i muzyki. Trwa Jarmark Olsztyński [PROGRAM] Weekend pełen smaków i muzyki. Trwa Jarmark Olsztyński [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2FSFEJEmnL.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













