Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura zajmie się sprawą policjantów podejrzanych o przekroczenie uprawnień

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. fotolia.pl

Prokuratura Rejonowa w Braniewie zajmie się sprawą policjantów z Elbląga, podejrzanych o przekroczenie uprawnień. Doniesienie złożyła 18-latka wezwana do komendy policji w roli świadka.

Sprawa dotyczy uszkodzenia taksówki przez mężczyznę, z którym młoda kobieta podróżowała trzy miesiące wcześniej. Dowodem na nieprawidłowości podczas przesłuchania jest nagranie audio dokonane przez pokrzywdzoną w pokoju przesłuchań. Będzie ono weryfikowane, tak jak inne dowody w sprawie.

Prokuratura sprawdza i prowadzi postępowanie procesowe, by ustalić, czy doszło do przestępstwa. W przypadku ustalenia, kto się tego dopuścił, podejmowane są dalsze czynności. Decyzje do do statusu policjantów podejmują ich zwierzchnicy służbowi

– wyjaśnia Sławomir Karmowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

00:00 / 00:00

Sprawa trafiła do prokuratury braniewskiej, by nie było posądzenia o stronniczość w przypadku rozpatrywania jej przez placówkę w Elblągu. Osobne, wewnętrzne postępowanie wobec funkcjonariuszy, prowadzi policja.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja
Miała uczestniczyć w „policyjnej akcji”. Straciła kilkanaście tysięcy złotych

16 tysięcy złotych straciła seniorka z Olsztyna, która padła ofiarą oszustwa "na policjanta". Pieniądze w kopercie wyrzuciła przez okno. Oszust poprosił kobietę, aby bez rozłączania się...

Zamknij
RadioOlsztynTV