Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze i ich rodziny mogą liczyć na wsparcie. Ruszyła specjalna infolinia

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Uruchomiono specjalną infolinię wsparcia dla rodzin oraz żołnierzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej realizujących zadania na polsko-białoruskiej granicy.

Jak wyjaśnia oficer prasowy dywizji major Marek Nabzdyjak, z infolinii mogą korzystać członkowie rodzin żołnierzy, którzy pełnią w tej chwili służbę na granicy, ale nie tylko.

Mogą z niej także korzystać żołnierze, którzy są na miejscu w naszych pododdziałach i zgrupowaniach. Infolinia ma służyć przede wszystkim temu, żeby poinformować jaka jest możliwość udzielania pomocy członkom rodzin żołnierzy w nagłych sytuacjach losowych. Tu będzie można zwrócić się o pomoc lub poradę.

Niedługo również zostanie uruchomiona infolinia wsparcia psychologicznego i duszpasterskiego.

Porady psychologiczne i duszpasterskie będą udzielane od piątku 19 listopada. Centra rozpoczną swoją działalność tego dnia od godziny 7 rano. Już teraz natomiast działa infolinia, która będzie przekazywać te informacje.

Na infolinię można dzwonić przez całą dobę pod numer 727 013 210 oraz od poniedziałku do piątku, od godziny 7 do 19, pod numer 261 32 34 77.

Taka forma wsparcia realizowana będzie również w jednostkach podległych 16. Dywizji Zmechanizowanej, czyli: 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej, 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, 11. Mazurskim Pułku Artylerii im generała Józefa Bema, 15. Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym, 16. Pułku Logistycznym i 9. Batalionie Dowodzenia.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, granica, pomoc, armia, żołnierz, żołnierze, infolinia, psycholog, rodziny, wsparcie
Mjr M. Nabzdyjak: liczba żołnierzy skierowanych do działań na granicy jest obecnie wystarczająca

"Zadania, które tu mamy do wykonania, są wymagające fizycznie i psychicznie, ale nasze morale jest wysokie. Żołnierze wiedzą, że patrzy na nich cała Polska" - powiedział...

Zamknij
RadioOlsztynTV