Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZNP zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli

fot. Przemysław Getka

Od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza ale go nie kończy – poinformował przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Decyzja ZNP o zawieszeniu strajku jest ważna i potrzebna wszystkim – przede wszystkim maturzystom, rodzicom i nauczycielom; dziękuję za nią – oświadczyła wicepremier Beata Szydło. Zapewniła, że rząd jest otwarty na rozmowę i chce prowadzić dialog. Szydło na konferencji prasowej w Sejmie podziękowała za tę decyzję ZNP.

To jest decyzja dobra, ważna i potrzebna wszystkim – przede wszystkim maturzystom, rodzicom ale też nauczycielom

– podkreśliła.

Z kolei Beata Mazurek, rzeczniczka PiS była pytana na briefingu prasowym w Sejmie, czy w związku z decyzją ZNP, rząd wycofa procedowany właśnie projekt nowelizacji prawa oświatowego, który dotyczy matur.

Nie wycofujemy (projektu) ustawy; będzie on procedowany na wypadek ewentualności sytuacji, która może dziś jest nie do przewidzenia, ale może się wydarzyć

– powiedziała rzeczniczka PiS.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZNP, zawieszenie, Beata Szydło, strajk nauczycieli, Beata Mazurek
Co dalej z protestem nauczycieli? Kuratorium oświaty podaje: na Warmii i Mazurach strajkuje 10 % placówek

Po świątecznej przerwie wraca temat strajku nauczycieli. Według najświeższych danych Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w regionie strajkuje zaledwie 10 procent placówek oświatowych. Z kolei według olsztyńskiego oddziału...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV