Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z protestem nauczycieli? Kuratorium oświaty podaje: na Warmii i Mazurach strajkuje 10 % placówek

Strajk nauczycieli. fot. Przemysław Getka

Po świątecznej przerwie wraca temat strajku nauczycieli. Według najświeższych danych Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w regionie strajkuje zaledwie 10 procent placówek oświatowych.

Z kolei według olsztyńskiego oddziału ZNP na ponad 700 placówek strajkuje ponad 500. Skąd takie rozbieżności w danych kuratorium oświaty i Związku Nauczycielstwa Polskiego?

Kuratorium otrzymuje codzienne raporty od dyrektorów, a ZNP od komitetów strajkowych poszczególnych placówek. Co dalej z protestem po świątecznej przerwie?

Jak przyznaje wiceprezes zarządu okręgu i przewodniczący olsztyńskiego oddziału ZNP Tomasz Branicki, we wtorek odbył się zjazd komitetów strajkowych, które naradzały się nad strategią protestu. Rozpatrywano m.in. podjęcie strajku rotacyjnego. Wszyscy czekają na wynik obrad centralnych władz ZNP, które poinformują o swojej decyzji późnym popołudniem.

Na pytanie, czy szkoły i przedszkola w środę będą czynne – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obie strony, zarówno kuratorium jak i ZNP odsyłają do dyrektorów poszczególnych placówek.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, ZNP, strajk, kuratorium oświaty
Czy nauczyciele otrzymają wynagrodzenie za strajk? Decyzję olsztyńskiej rady miasta poznamy w przyszłym tygodniu

Zapłacimy nauczycielom za czas strajku – zapowiadają przedstawiciele większości klubów w olsztyńskiej radzie miasta. Wypłacenie wynagrodzeń kilka dni temu obiecał prezydent Piotr Grzymowicz. W piątek ten...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV