Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy wyniki tegorocznych matur. Warmia i Mazury w ogonie zdających

Matura w LO 3 w Olsztynie

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki tegorocznych matur. Warmińsko-mazurskie znalazło się wśród województw z najniższą zdawalnością.

Najlepsze osiągnięcia mają maturzyści z województwa małopolskiego, gdzie zdało 83% osób, najsłabsze – z zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i dolnośląskiego, gdzie zdało 77% wszystkich maturzystów. Najlepiej zdawanym przedmiotami były język polski i języki obce nowożytne.

Maturę w tej chwili zdało 79,7% zdających. Kolejne 14,8% ma jeszcze szansę zdać maturę, przestępując do egzaminu poprawkowego w sierpniu, ponieważ nie zdało matury tylko z jednego przedmiotu. Natomiast 5,5% zdających już dziś dowie się, że matury na tym etapie nie zdało i może przystąpić do egzaminu poprawkowego w przyszłym roku

– podsumował dyrektor CKE Marcin Smolik.

W naszym województwie do egzaminu podeszło 8 885 uczniów. Według danych OKE w Łomży pozytywny wynik z matury uzyskało 6 871 osób. Prawie 1 500 uczniów ma szansę poprawić się w sierpniu tego roku. Kolejnych 535 uczniów z egzaminem maturalnym będzie mogło ponownie zmierzyć się w przyszłym roku.

Każdy maturzysta musiał obowiązkowo zdać egzaminy z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz przystąpić do minimum jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Autor: K.Kantor

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, matura
Od północy maturzyści mogą sprawdzać w internecie wyniki matur

Dziś wyniki matur. Efekty swoich egzaminacyjnych zmagań maturzyści mogą sprawdzić w internecie od północy. O godzinie 10 Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawi wyniki ogólnopolskie.  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV