Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy wyniki naboru do programu stypendialnego dla przyszłych lekarzy w Elblągu

Do pierwszego, ogłoszonego przez samorząd Elbląga, programu stypendialnego dla przyszłych lekarzy zgłosiła się jedna osoba. Wnioski były przyjmowane do końca września.

Oferta kierowana jest do studentów ostatnich lat kierunków lekarskich, którzy po otrzymaniu dyplomu zostaliby zatrudnieni w szpitalu miejskim lub wojewódzkim w Elblągu i podjęli staż na preferowanych przez placówki specjalizacjach.

Być może nie są one dla przyszłych lekarzy atrakcyjne, bo tylko jedna osoba wyraziła chęć podjęcia pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na onkologii. To nie jest rozczarowanie, bo pierwsza kandydatka już jest, a program będzie realizowany nadal. Chciałoby się więcej, ale nie było chętnych na internę, bo takie zapotrzebowanie ogłosił szpital miejski. Być może w przyszłości ofertę poszerzymy o możliwość otrzymania mieszkania, ale o tym za wcześnie jeszcze mówić

– wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Michał Missan.

00:00 / 00:00

Stypendystka będzie otrzymywała do końca studiów 2 tysiące złotych stypendium fundowanego przez miasto. W przyszłym roku zaplanowano stypendia dla trzech osób. Wtedy też ogłoszone zostaną preferowane specjalizacje.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, stypendium, program stypendialny, zgłoszenia, studia medyczne
Najzdolniejsi uczniowie z Warmii i Mazur ze stypendiami premiera

219 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego wyróżnionych stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Oficjalne przekazanie dyplomów odbyło się w Olsztynie. Po raz drugi stypendystą został 19-letni Krzysztof Rosłan z...

Zamknij
RadioOlsztynTV