Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmieniona formuła i kolejne nowości. Można składać wnioski do programu „Czyste Powietrze 2.0”

fotowoltaika

Rusza nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze 2.0” w nowej formule; wnioski można składać przez portal www.gov.pl, a sam wniosek jest znacznie prostszy.

O dofinansowanie z programu Czyste Powietrze mogą się starać właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych. W nowej odsłonie, roczny dochód wnioskodawcy nie może przekraczać 100 tysięcy złotych.

Jak informuje Hanna Teodorowicz, dyrektor Biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, dofinansowanie można uzyskać m.in. na wymianę starych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na ekologiczne czy na termomodernizację budynków.

Nowością w nowej edycji jest możliwość ubiegania się o dotację na fotowoltaikę. Program Czyste Powietrze działa od września 2018 roku. Od tej pory Wojewódzki Fundusz przyjął w regionie prawie 5 tysięcy wniosków. Zawartych zostało niemal 4 200 umów. Kwota dotacji wyniosła 81 mln zł, a kwota pożyczek – prawie 9 mln zł.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnioski, program, Hanna Teodorowicz
Przedsiębiorcy wznawiają działalność. Urzędnicy nie nadążają z rozpatrywaniem wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej

Coraz więcej przedsiębiorców wznawia działalność gospodarczą zawieszoną z powodu pandemii koronawirusa. Tak wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W ostatnim tygodniu kwietnia, odnotowano prawie 7 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV