Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima w natarciu. Kierowcy i piesi uwaga – jest ślisko!

Fot. B.Świerkowska-Chromy

W regionie coraz trudniejsze warunki jazdy. Od kilku godzin w wielu miejscach pada śnieg. Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników. Możliwe są też zawieje i zamiecie śnieżne.

Słuchacze informują nas, że trudno poruszać się zaśnieżonymi ulicami Olsztyna.

Intensywne opady śniegu pogarszają warunki drogowe na Warmii i Mazurach. Nawet na trasach krajowych występuje lokalnie śliskość i leży błoto pośniegowe, kłopoty z pokonywaniem lokalnych tras mają kierowcy TIR-ów. Na wszystkich trasach regionu pracują auta do odśnieżania.

Drogi krajowe lokalnie są śliskie na trasach nr 15 na odcinku od Lubawy do Smykówka oraz od granicy państwa do Ełku. Błoto pośniegowe zalega m.in. na trasie nr 22 od Elbląga do Grzechotek oraz na trasie 54 między Gronowem a Chruścielem.
Po południu na trasach krajowych w województwie warmińsko-mazurskim pracowały 73 samochody do odśnieżania i posypywania dróg.

Trudne warunki są także na trasach wojewódzkich. Wszystkie drogi są przejezdne, ale miejscami śliskie. Dyżurny zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie powiedział, że wieczorem  TIR-y, które nie mogły podjechać na wzniesienia, zablokowały trasę między Kętrzynem a Węgorzewem oraz Lidzbarkiem a Lubawą.

Po południu doszło do wypadku na S7 na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki- Elbląg. Jedna osoba została ranna. Samochód osobowy wjechał w bariery.

Poważny wypadek miał miejsce w Iławie. Na alei Jana Pawła II bmw potrąciło kobietę na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Autor: J. Golon/PAP/K. Kantor
Redakcja: K. Piasecka/B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, wypadek, Elbląg, zima, ślisko, uwaga
Warmińsko-Mazurskie: najwyższy wskaźnik zakażeń COVID-19 w skali kraju. Resort zdrowia przedstawił najnowszy raport

Potwierdzono 5569 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Zmarło 326 chorych – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. W regionie odnotowano 483 zakażenia, a zmarły 23 osoby....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV