Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Żeglarskie zmagania w Mrągowie. „Emocji nie brakowało do ostatniego wyścigu”

Mistrzostwa Polski Delphia 24 OD. Fot. Maciej Rudziński

Zakończyły się regaty finałowe Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2020 oraz Mistrzostwa Polski Delphia 24 OD. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie sportowym. Emocji nie brakowało do ostatniego wyścigu.

Do finałowych zmagań awansowało 10 sterników rywalizujących w całym cyklu oraz osoby startujące z dziką kartą. Tegoroczny finał odbywał się na łodziach klasy Mariner 600. Ostatecznie udało się rozegrać 5 wyścigów krótkodystansowych w systemie przesiadkowym.

Plany mieliśmy ambitniejsze, ale pogoda nieco je zweryfikowała. Nie mamy jednak na co narzekać, bo rywalizacja sportowa na wodzie stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy ostateczna różnica punktowa między startującymi zawodnikami

– relacjonuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Pierwsze miejsce w całym cyklu i Żeglarskie Grand Prix Mrągowa wywalczył Łukasz Dakszewicz, który startował wraz z Bartoszem Boguckim. Dzięki wygranej Łukasz Dakszewicz otrzymał automatyczny awans do przyszłorocznych ogólnopolskich regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego i będzie wraz z załogą reprezentować Mrągowo oraz MTR „CZOS”.

Na drugim miejscu uplasowała się załoga z Olsztyna: Arkadiusz Sendlewski, Dominika Szczepańska i Krzysztof Nowak, a na najniższym stopniu podium ze stratą 1 punktu do drugiego miejsca znalazła się ekipa: Jarosław Goszczyński i Karol Góralczyk.

Wiele imprez żeglarskich zostało w tym sezonie odwołanych, dlatego cieszymy się, że mimo rożnych perturbacji udało nam się ostatecznie zorganizować 7. edycję naszego cyklu, a w zawodach wzięli udział żeglarze z najdalszych zakątków Polski czy nawet zagranicy

– dodaje Mateusz Kossakowski.

Równolegle do wyścigów finałowych odbyły się także widowiskowe Mistrzostwa Polski w klasie Delphia 24 OD, w których rywalizacja rozpoczęła się już w piątek. Na starcie pojawiło się 10 jachtów kabinowych.

Po 8 wyścigach mistrzami Polski zostali Piotr Mańczak, Łukasz Sokołowski, Paweł Roszkowski i Maciej Dymerski.

Drugie miejsce zajęli Waldemar Sałata, Piotr Przybylski, Bolesław Płachecki i Krzysztof Mongrid, a trzecie miejsce trafiło po walce do Piotra Kowalewskiego, Rafała Trzcińskiego, Jerzego Domańskiego i Maksymiliana Kowalewskiego.

Pierwotnie mistrzostwa miały odbywać się w innym miejscu, ale ta frekwencja to dobry prognostyk. Kontynuując tradycję i doświadczenia poprzedniego zarządu, już przygotowujemy kalendarz startów na przyszły rok

– komentuje zawody w Mrągowie Aleksander Fereniec, świeżo upieczony prezes Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

Czwarty finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Fot. Maciej Rudziński

Fot. Maciej Rudziński

Fot. Maciej Rudziński

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Kossakowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, żeglarstwo, Mrągowo, Grand Prix
Multisensoryczna wystawa w Kosewie Górnym. Na zdjęciach jeden dzień z życia jeleniowatych

W muzeum na terenie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym koło Mrągowa można od dziś oglądać niezwykłą multisensoryczną wystawę. Przedsięwzięcie autorstwa Pawła Bogdaszewskiego, skierowane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV