Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Multisensoryczna wystawa w Kosewie Górnym. Na zdjęciach jeden dzień z życia jeleniowatych

Fot. kosewopan.pl

W muzeum na terenie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym koło Mrągowa można od dziś oglądać niezwykłą multisensoryczną wystawę.

Przedsięwzięcie autorstwa Pawła Bogdaszewskiego, skierowane do dzieci i dorosłych to edukacyjne spotkanie z jeleniowatymi, którego ideą jest przekazanie wiedzy o tym, jak funkcjonuje świat zwierząt, jakimi prawami się rządzi oraz w jaki sposób patrzeć, by widzieć te zależności.

Jednocześnie można zobaczyć wystawę fotografii przyrodniczej, zatytułowaną „Od zmierzchu do świtu” autorstwa Andrzeja Stachurskiego, Krzysztofa Stasiaczka, Żanety Steiner-Bogdaszewskiej i Aleksandry Potrapeluk. Dzięki doświadczeniu i wytrwałości fotografów powstała unikalna możliwość podpatrzenia jednego dnia i nocy z życia jeleniowatych.

Wystawa organizowana jest w ramach upowszechniania i promocji działalności naukowej (UiPDN) wspólnie przez Polską Akademią Nauk i Instytut Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN oraz przy wsparciu Mazurskiego Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego w Baranowie.

Otwarcie wystawy o godzi. 11 w muzeum na terenie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym. Udział jest bezpłatny, ale ze względów epidemicznych liczba miejsc jest ograniczona. Wystawę będzie można oglądać do 30 października.

Fot. kosewopan.pl

Fot. kosewopan.pl

Autor: B.Gajlewska/M.Sadowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, foto, Mrągowo, zdjęcia, wystawa, zwierzęta, jeleń, Kosewo Górne
Policjanci z Warmii i Mazur ratują zwierzęta

Jak powiedział Radiu Olsztyn podkomisarz Rafał Prokopczyk, rzecznik olsztyńskiej policji, w gminie Gietrzwałd patrolujący teren funkcjonariusze usłyszeli pisk dobiegający z opuszczonej posesji. Weszli na działkę i...

Zamknij
RadioOlsztynTV