Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaświeć się na niebiesko w Światowym Dniu Autyzmu

Zaświeć się na niebiesko

Wieczorem ratusz w Olsztynie zostanie oświetlony na niebiesko. Początek imprezy o 19.00.

Wśród niebieskich lampek rodzice dzieci z autyzmem wykonają taneczne show, którego celem będzie udowodnienie, że z autyzmem można żyć normalnie i być szczęśliwym. Na placu pod ratuszem każdy z przybyłych będzie mógł namalować „Wyjątkowe Serce”, odwiedzić namiot sensoryczny, w którym będzie można poczuć siż jak osoba dotknięta autyzmem. Zostanie także zaprezentowany teledysk z udziałem aktorów z Integracyjnego Teatru AuTenTycZni My.

Także Szpital Dziecięcy w Olsztynie włącza się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Przy szpitalu działa regionalne Centrum Diagnostyki, Leczenia i Terapii Autyzmu. Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski, stąd pomysł globalnej akcji „Zaświeć się na niebiesko“. W tym kolorze oświetlonych będzie dzisiaj wiele ważnych budynków na całym świecie.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy zapali o godzinie 19:00 symboliczne niebieskie światła na elewacji od strony ul. Żołnierskiej, a olsztyński ratusz o 19.30.

Organizatorem akcji jest Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

Światowy Dzień Autyzmy

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym trzech sfer funkcjonowania: relacji społecznych, komunikacji i zachowania. Jego objawy zmieniają się z wiekiem. Może prowadzić do kalectwa, a często do społecznej marginalizacji. Szacuje się, że w Polsce z autyzmem rodzi się jedno na 160 dzieci.

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu ustanowiła w 2008 roku ONZ. Ma on uświadamiać na czym polega to zaburzenie i uwrażliwić na problemy osób autystycznych. (kan/bsc/as)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spłonęła wieża widokowa w rezerwacie Jeziora Drużno

Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru, który zniszczył wieżę widokową nad jeziorem Druzno w miejscowości Żółwiniec w powiecie elbląskim. Punkt obserwacyjny służył miłośnikom przyrody, był stałym punktem...

Zamknij
RadioOlsztynTV