Opublikowany 13 stycznia 2025
Aktualności, Aplikacja mobilna
Aktualności, Aplikacja mobilna
Brawurowa jazda 18-latka. Stracił prawo jazdy i zapłacił wysoki mandat

To była najdroższa podróż w jego życiu i jedna z ostatnich w najbliższym czasie. Wysoki mandat zapłacił 18-latek z okolic Szczytna.
Młody mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
Zatrzymał go patrol w Wielbarku. Kierowca jechał z prędkością 117 km/h. Policjanci ukarali 18-latka mandatem w kwocie ponad 2 tysięcy złotych oraz czternastoma punktami karnymi. Po niespełna miesiącu od uzyskania uprawnień, mundurowi zatrzymali prawo jazdy za rażące złamanie obowiązujących przepisów
– powiedziała starszy sierżant Emilia Pławska z komendy w Szczytnie.
Policjanci przypominają też, że zimą warunki jazdy są wymagające i zalecają zdjęcie nogi z gazu.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Trudniej zredukować punkty karne. Kurs nie obejmie wszystkich wykroczeń
-
Prawo jazdy od 17 lat i nowe zasady punktów karnych. Michał Wypij o tym co się zmieniło
-
Nowa akcja na drogach regionu. Ostrzeżenia głosowe w miejscach największego ryzyka
-
Nietrzeźwi kierowcy na drogach regionu. Znamy wyniki policyjnej akcji


























