Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie wokół rozbudowy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Czy wykonawca próbował wyłudzić prawie 20 mln złotych?

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Fot. Łukasz Węglewski

Śledczy przyglądają się rozbudowie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Istnieje podejrzenie próby wyłudzenia ponad 19 milionów złotych podczas przetargu.

Czy doszło do przestępstwa – to pokażą najbliższe tygodnie. Jak na razie do prokuratury wpłynęło jedynie zawiadomienie przedstawicieli Muzeum dotyczące możliwości usiłowania wyłudzenia pieniędzy i to niemałych. Chodzi o kwotę ponad 19 milionów złotych – potwierdza Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. – Prokuratura prowadzi czynności sprawdzające, czyli uzupełnienie zbierania dokumentów.

W najbliższych dniach ma ruszyć śledztwo w tej sprawie.  Z uwagi na to, że chodzi o pokaźną kwotę, o mienie publiczne, w tym dotację unijną – takie przestępstwo jest zagrożone karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy na początku września dyrekcja Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zerwała umowę z firmą, która miała postawić nowy budynek wystawowy. Stało się to zaledwie kilka tygodni po jej podpisaniu.  Powodem miało być niewywiązywanie się wykonawcy z harmonogramu prac. Jednak czynności podjęte przez śledczych mogą świadczyć o tym, że nie tylko …

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyłudzenie, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie
Co dalej z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem? – pytają radni wojewódzcy

Opozycyjni radni pytają marszałka województwa o Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. W ubiegłym tygodniu placówka rozwiązała umowę z firmą, która miała zbudować nową siedzibę muzeum. Firma miała...

Zamknij
RadioOlsztynTV