Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem? – pytają radni wojewódzcy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. A. Skrago

Opozycyjni radni pytają marszałka województwa o Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. W ubiegłym tygodniu placówka rozwiązała umowę z firmą, która miała zbudować nową siedzibę muzeum.

Firma miała zbudować nowe muzeum za 19 mln złotych. W ubiegłym tygodniu została wyrzucona z placu budowy za brak postępów. Sejmikowi radni Prawa i Sprawiedliwości uważają tę sytuację za niepokojącą, dlatego podczas sesji sejmiku złożyli interpelację w tej sprawie. – Wydaje mi się, że coś nie zostało do końca dopilnowane, że pozwolono sobie na wybór firmy być może tańszej, ale zupełnie niewiarygodnej – mówi radna PiS Bożenna Ulewicz, przewodnicząca sejmikowej komisji kultury.

Odpowiedzialna za instytucje kultury wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk odpowiada, że ta sytuacja to wyłącznie wina wykonawcy. – Jeżeli ktoś czegoś nie dopilnował, to na pewno wykonawca, bo nam bardzo zależy na realizacji tej inwestycji – mówi marszałek Wioletta Śląska-Zyśk.

Władze muzeum właśnie są w trakcie ogłaszania przetargu na nowego wykonawcę. Liczą na to, że wybiorą go do połowy przyszłego miesiąca.
Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grunwald, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Wioletta Śląska-Zyśk, Bożenna Ulewicz
Zamieszanie z budową nowego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Umowa z wykonawcą została zerwana

Budowa nowego budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ledwo  się zaczęła, a już została zerwana umowa z wykonawcą prac. Firma, która zobowiązała się za ponad 19 milionów...

Zamknij
RadioOlsztynTV