Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawili fikcyjne faktury na ponad 2 miliony złotych

Fot. KAS

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejnego członka grupy przestępczej. Mężczyzna miał wprowadzić do obrotu fikcyjne faktury o wartości ponad 2 mld zł.

Członek grupy od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Zatrzymania dokonano na terenie województwa zachodniopomorskiego, w miejscu jego zamieszkania.

Grupa przestępcza, do której należał zatrzymany wystawiała fałszywe faktury w obrocie paliwami. Członkowie grupy tworzyli tzw. hurtownie faktur, czy spółki które wykorzystywali do wystawiania dokumentów księgowych bez prowadzenia rzeczywistej działalności.

Wykorzystywali do tego podmioty, które sprzedawały na stacjach paliw olej smarowy i preparat smarowy jako pełnowartościowy olej napędowy

– mówi młodszy aspirant Marta Rosiak z olsztyńskiej

Dotychczas mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości zagranicą. Teraz na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. To 16 podejrzany w śledztwie, wobec którego zastosowano tymczasowe aresztowanie. W sumie w sprawie zatrzymano już 19 osób.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w paliwo, faktury, zatrzymanie, KAS
20-latek zaatakował kobietę, splądrował mieszkanie i zabrał pieniądze

Sąd Rejonowy w Olsztynie na trzy miesiące aresztował 20-latka, który zaatakował 63-letnią kobietę, a następnie splądrował jej mieszkanie i zabrał pieniądze. Do rozboju doszło pod koniec...

Zamknij
RadioOlsztynTV