Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wycieczka Wzgórzami Dylewskimi okazją do poznania historii i kultury

Góra Dylewska. Fot. Łukasz Węglewski

Poznawanie historii oraz kultury dawnych i współczesnych mieszkańców Wzgórz Dylewskich to temat niedzielnej wycieczki z przewodnikiem w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Uczestnicy odwiedzą kurhan, grób, kaplicę, cmentarz, jezioro, lapidarium, gliptotekę i park w Bednarkach, Dylewie, Glaznotach, Wysokiej Wsi, Pietrzwałdzie i Zajączkach.

Następnie spróbują napisać haiku oddające klimat tych miejsc. Prace oceni profesjonalne jury, które podczas biesiady przy ognisku wręczy laureatom konkursu nagrody, a pozostałym uczestnikom symboliczne upominki ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

Autor: A.Socha
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Europejskie Dni Dziedzictwa
Wyróżniono organizatorów najciekawszych wydarzeń Europejskich Dni Dziedzictwa. Dyplomy trafiły do pięciu placówek z Warmii i Mazur

Pięcioro organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymało nagrody. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie. Uhonorowani zostali organizatorzy najciekawszych wydarzeń w ramach tegorocznych Europejskich Dni...

Zamknij
RadioOlsztynTV