Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Edukacyjny spacer z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa w Kurzętniku

Kamienne ruiny zamku w Kurzętniku. Fot. R. Lesiński

Wielka historia Kurzętnika i codzienność jego mieszkańców sprzed kilkudziesięciu lat – to wszystko będzie można poznać podczas spaceru historycznego. Wydarzenie jest częścią trwających w całej Polsce Europejskich Dni Dziedzictwa.

Spacer będzie poświęcony m.in. średniowiecznym ruinom zamku w Kurzętniku i urbanistyce miasteczka. Organizatorzy chcą przypomnieć, że zanim rozpoczęła się bitwa pod Grunwaldem, Władysław Jagiełło był właśnie w Kurzętniku. Jak zapowiedział Marcin Zalewski z Fundacji Inicjatyw Krajobrazowych Wybudowania, opowieść będzie dotyczyć też życia codziennego mieszkańców, będzie można zobaczyć m.in. zdjęcia z pierwszym motorem w mieści i jak bielono tkaniny nad rzeką.

Spacer rozpocznie się o 16:00 na Rynku w Kurzętniku. Będzie mu towarzyszyła wystawa dawnych zdjęć rodzinnych mieszkańców miasta.

Natomiast w niedzielę 17 września od godziny 11.00 w Domu „Gazety Olsztyńskiej” zaprezentowana zostanie wystawa „Na ślubnym kobiercu” – to fotografie ślubne znanych postaci z Warmii i nowożeńców przybyłych do Olsztyna m. in. z kresów wschodnich.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Kurzętnik
Lokalna historia tuż przy ścieżkach pieszo – rowerowych

Ścieżki pieszo - rowerowe z prezentacją lokalnej historii – takie atrakcje oferuje gmina Kurzętnik. Specjalne tablice informacyjne przygotowała Fundacja Wybudowania. Archiwalne, unikalne zdjęcia przekazali fundacji mieszkańcy....

Zamknij
RadioOlsztynTV