Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wsparcie dla ośrodka, który przyjął uchodźców

Fot. PAP/B. Wójtowicz

Około 350 tysięcy złotych wsparcia otrzyma ośrodek wypoczynkowy w Ławkach. Ośrodek przyjął pod swój dach grupę 25 uchodźców z Ukrainy. Fundusze pochodzą ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na co zostaną wydane? Wyjaśniła Agnieszka Widuń z urzędu gminy Wilczęta.

Działania projektowe będą dotyczyły wsparcia psychologa, prawnika oraz innych specjalistów. Będzie można również sfinansować naukę języka polskiego, wsparcie doradcy zawodowego i pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia.

Gospodarzem ośrodka jest Andrzej Brzostek, który gdy wybuchła wojna, nie miał wątpliwości co do konieczności niesienia pomocy potrzebującym.

Ja nie mam na co narzekać. Dla mnie jest to bardzo duża satysfakcja. Moi goście będą mogli u mnie zostać do kiedy będą mieli taką potrzebę. Nie wiemy przecież, ile ta wojna potrwa.

Ośrodek zapewnił zakwaterowanie, wyżywienie oraz najpotrzebniejsze wsparcie uchodźcom z Ukrainy. Rządowe fundusze udało się pozyskać dzięki współpracy gminy Wilczęta z Braniewskim Instytutem Rozwoju, które jest inicjatorem całej akcji.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ośrodek
W Barczewie otwarto Centrum Wielu Kultur. „Najważniejsza jest dla nas historia”

W Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Barczewie otwarte zostało Centrum Wielu Kultur Cittaslow. Różnorodność wyznaniowa i narodowościowa stworzyła tam niezwykły kulturowo-społeczny krajobraz. Mieszkali tam żydzi, ewangelicy, katolicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV