Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Barczewie otwarto Centrum Wielu Kultur. „Najważniejsza jest dla nas historia”

Otwarcie Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Barczewie

W Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Barczewie otwarte zostało Centrum Wielu Kultur Cittaslow.

Różnorodność wyznaniowa i narodowościowa stworzyła tam niezwykły kulturowo-społeczny krajobraz. Mieszkali tam żydzi, ewangelicy, katolicy i wyznawcy prawosławia.

– Zachowanie pamięci oraz dziedzictwa z tym związanego jest bardzo ważne – mówi Robert Tokarski, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Barczewie.

Doszliśmy do wniosku, że brakowało w Barczewie miejsca, gdzie moglibyśmy wyeksponować kulturę. Naszym zadaniem jest to, żeby przede wszystkim nie zapomnieć i o to będziemy dbali. Osoby, które będą nas odwiedzały, będą mogły poznać, zapamiętać, zrozumieć. Najważniejsza jest dla nas historia.

00:00 / 00:00

W Centrum Wielu Kultur przechowywane i pokazywane są osobiste pamiątki mieszkańców Barczewa, a także multimedia. Będą odbywały się tam zajęcia edukacyjne dla dzieci i warsztaty rękodzieła. Samo Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie powiększyło się o pomieszczenia zajmowane przez MOPS. – Zakończył się także remont obiektu – podkreśla burmistrz Barczewa Andrzej Maciejewski.

3 miliony 405 tysięcy zostało przeznaczonych na przebudowę tego miejsca. Kapitalny remont to nie tylko utworzenie Centrum Wielu Kultur, ale także termomodernizacja budynku, czy przebudowa ścian, instalacji, infrastruktury, budowa windy, czy fotowoltaiki.

00:00 / 00:00

Inwestycja była możliwa dzięki funduszom przeznaczonym na rewitalizację miast sieci Cittasslow.

Otwarcie Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Barczewie

Autor: M. Sadowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Barczewo, Cittaslow, ośrodek, centrum
Wypadki na drogach regionu

Uwaga kierowcy, utrudnienia napotkacie w Kaplitynach koło Barczewa na trasie krajowej numer 16 W Kaplitynach między Barczewem i Olsztynem, na drodze krajowej numer 16, samochód osobowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV