Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wójt Biskupca: Nikt oprócz mnie nie został zakażony koronawirusem. Odizolowany od rodziny samorządowiec jest w kwarantannie

Arkadiusz Dobek. Fot. FB Samorządowca

Wójt Biskupca Arkadiusz Dobek, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, poinformował dziś, że badania pracowników urzędu gminy i innych osób z jego otoczenia dały wyniki ujemne.

Z wielką ulgą informuję, że wszystkie testy miały wynik negatywny, a to oznacza, że oprócz mnie nikt nie został zakażony koronawirusem

– stwierdził Arkadiusz Dobek.

We wpisie zamieszczonym na portalu społecznościowym wójt przekazał, że w ostatnich 2 dniach testy na obecność koronawirusa przeszli pracownicy urzędu gminy i jednostek podległych, czyli osoby, z którymi miał kontakt w poprzednich dwóch tygodniach, oraz jego rodzina.

Dobek zaznaczył, że nadal pozostaje w kwarantannie, odizolowany od rodziny.

Gdy wyzdrowieję, będę mógł wrócić do codziennych obowiązków.

Samorządowiec po raz kolejny zaapelował do mieszkańców, żeby zostali w domach.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Dzisiaj jest to najważniejsze.

Jak informował, wójt Biskupca w ostatnią niedzielę otrzymał wynik badań potwierdzający zakażenie koronawirusem. Mówił wówczas, że przechodzi chorobę bezobjawowo i czuje się dobrze. Zapewnił, że ciągłość funkcjonowania urzędu gminy w Biskupcu zostanie zachowana, a decyzje – w razie potrzeby – będą podejmowane zdalnie.

Dobek był jedną z osób, które 16 marca wzięły udział w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim z udziałem służb i przedstawicieli samorządów z powiatu. Spośród uczestników tego spotkania zakażenie koronawirusem wykryto potem m.in. u dyrektor miejscowego sanepidu, funkcjonariusza powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, komendanta powiatowego Policji, a następnie u wójta Biskupca.

Powiat nowomiejski to obszar na Warmii i Mazurach, w którym do tej pory potwierdzono najwięcej, bo 22 przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Kolejne pod tym względem są: Elbląg – 14 zachorowań, Olsztyn i powiat iławski – po 7, powiat olsztyński – 5, powiaty elbląski i braniewski – po 4, powiaty olecki, ostródzki i piski – po 2 oraz powiaty szczycieński, kętrzyński i giżycki – po 1 zachorowaniu. W całym regionie zachorowały dotychczas w sumie 72 osoby. Dwie z nich już wyzdrowiały.

 

Autor: M.Boguszewski/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, chorzy, testy, koronawirus
Pierwsza Komunia najwcześniej we wrześniu lub październiku. Biskup diecezji elbląskiej sugeruje przeniesienie uroczystości

Jest wątpliwe, czy uda się przeprowadzić uroczystości Pierwszej Komunii w maju i czerwcu. Nie wiemy, kiedy zagrożenie ustąpi i w związku z tym, od kiedy przepisy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV