Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojna oczami dzieci na wystawie w Archiwum Państwowym

Fot. Archiwum Akt Nowych

„Mamo, ja nie chcę wojny! 1939-45 Polska / 2022 Ukraina” – to tytuł wystawy, którą od dziś można oglądać w siedzibie Archiwum Państwowego w Olsztynie. Ekspozycja to część większego projektu Archiwum Akt Nowych Uniwersytetu Warszawskiego i kijowskiego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki.

Jak powiedziała Marta Zbrzeźna z olsztyńskiego archiwum – organizatorom zależało na pokazaniu okropieństw wojny oczyma dzieci.

Twórcy projektu postanowili zestawić rysunki dzieci polskich z roku 1946, obrazujące traumę związaną z okupacją i wojną polsko-niemiecką z rysunkami współczesnymi dzieci z Ukrainy, które są katalogowane i zbierane na profilu społecznościowym oraz profilu „Mamo, widziałem wojnę”.

00:00 / 00:00

Wystawa będzie czynna do 30 września. Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Archiwum Państwowego przy ulicy Partyzantów w Olsztynie.

Fot. Archiwum Akt Nowych

Fot. Archiwum Akt Nowych

Autor: L. Tekielski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Archiwum Państwowe
Gratka dla miłośników Gwiezdnych Wojen. Wystawa pojazdów i postaci w Elblągu

W sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu można obejrzeć wystawę około 30 ręcznie wykonanych pojazdów i postaci z Gwiezdnych Wojen. Przygotowała ją grupa elbląskich miłośników serii...

Zamknij
RadioOlsztynTV