Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda nie zgodził się na obniżenie pensji burmistrza Korsz

Burmistrz Korsz nie będzie miał obniżonej pensji. Wojewoda unieważnił uchwały radnych Korsz którzy ograniczyli dochody szefa urzędu.

– Wojewoda Artur Chojecki uznał działanie rady za sprzeczne z obowiązującym prawem – potwierdza rzeczniczka wojewody Bożena Ulewicz. Jak wyjaśnia, okres wypowiedzenia warunków płacy i pracy umowy zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia i wynosi 3 miesiące jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Tymczasem burmistrz Ryszard Ostrowski funkcję swą pełni już drugą kadencję.

Wojewoda unieważnił także drugą uchwałę z Korsz w sprawie naruszenia przez burmistrza dyscypliny finansów. Przewodniczący klubu radnych Nasza Gmina Andrzej Wejkszo ostrożnie komentuje tę sprawę. Podobne sprawy toczyły się lub toczą wobec wójta w Gietrzwałdzie i starosty w Kętrzynie.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

(dgrz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, burmistrz, Korsze, płaca
Debata o zagranicznych inwestorach, zarobkach i protestach

O tym ile kosztują zagraniczne inwestycje w specjalnych strefach ekonomicznych, wysokości zarobków pracowników delegowanych i prawie do sporów zbiorowych - rozmawiali goście debaty publicystycznej w Polskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV