Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Woda pochłonęła kolejne ofiary

Fot. KWP Olsztyn

Około 35-letni mężczyzna utonął w jeziorze Jochówek Mały niedaleko Olecka.

Wezwani na miejsce płetwonurkowie do poszukiwań użyli sonaru. Ciało mężczyzny znaleziono na głębokości około 9 metrów.

W jeziorze Święcajty koło Węgorzewa topił się 17-latek. Chłopak przez 20 minut przebywał pod wodą. Płetwonurkowie, którzy wyłowili jego ciało z jeziora przez kilkanaście minut prowadzili akcję reanimacyjną. Resuscytacja zakończyła się powodzeniem i u 17-latka pojawiło się tętno i oddech. Chłopaka przetransportowano do szpitala, jednak w tej chwili trudno powiedzieć, jaki wpływ na jego organizm będzie miało niedotlenienie mózgu.

O szczęściu może mówić także niepełnosprawny mężczyzna, którego wózek inwalidzki ze skarpy stoczył się do jeziora. Było to nad Jeziorakiem w Iławie. Na szczęście syn mężczyzny zanim jeszcze na miejsce przyjechała straż i pogotowie wydostał ojca z wody.

W piątek po południu mieszkaniec Lasków Wielkich zauważył w jeziorze Selment ciało mężczyzny. Znajdowało się ono około 30 metrów od brzegu na głębokości ponad metra. Po wyłowieniu mężczyzny, okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec miejscowości Lega.

(bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, topielec
Tragiczny weekend nad wodami WiM. Bądźcie ostrożni!

Tragiczne weekendowe statystyki utonięć na Warmii i Mazurach. Od piątku utonęły już cztery osoby. Apelujemy o ostrożność! Dwie osoby utonęły na jez. Bełdany w okolicach Rucianego-Nidy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV