Olsztyn, Aktualności, Regiony
Wiosenne porządki w Olsztynie. Uczniowie i studenci ruszyli w teren
Olsztyn budzi się z zimowego snu, a wraz z nadejściem wiosny rusza wielka akcja sprzątania miasta. W piątek blisko 40 olsztyńskich placówek oświatowych oraz społeczność akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wzięły udział w akcji „Czysty Olsztyn na wiosnę”.
W tegorocznej edycji udział zadeklarowała rekordowa liczba szkół i przedszkoli. Inicjatywa ma nie tylko wymiar estetyczny, lecz przede wszystkim edukacyjny – uczy najmłodszych odpowiedzialności za wspólną przestrzeń.
Szczególnym punktem na mapie piątkowych działań był kampus w Kortowie. Pod hasłem „Kortowo – moje miejsce na ziemi” studenci, wykładowcy oraz sąsiedzi uniwersytetu spotkali się przed rektoratem, by wspólnie zadbać o czystość miasteczka akademickiego.
Przecież nie robimy tego tylko dla siebie – chodzi także o przyszłość kolejnych pokoleń, aby pozostawić po sobie równie zielone i piękne miejsca
– tłumaczy prorektor, prof. Sławomir Przybyliński.
Nasz reporter towarzyszył studentom podczas porządkowania terenów zielonych. Zawartość worków pokazuje, że dominują drobne odpady.
Butelka po piwie. Dziwi mnie to, ponieważ obecnie funkcjonuje system kaucyjny – to są pieniądze, które wyrzucamy, a mogłyby zostać łatwo odzyskane
– zauważa jedna z uczestniczek.
Kulminacja akcji odbędzie się w sobotę (21 marca) przed południem. Wydarzenie przeniesie się nad jezioro Ukiel, gdzie uczestnicy będą sprzątać teren między ulicami Kapitańską, Miłą i Lotniczą.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: P. Kisiel
Redakcja: A. Niebojewska
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Odkrywca grobu Kopernika, dr Jerzy Sikorski, z medalem Gloria Artis
-
Szpital MSWiA w Olsztynie z nowym SOR-em. Inwestycja poprawi komfort leczenia
-
Olsztyńscy radni PiS bronią muzeum w Toruniu. Chcą stanowiska rady miasta w tej sprawie
-
Spór w Polskim Związku Wędkarskim w Olsztynie. Więcej w audycji Śliska Sprawa






























