Wiemy, kto przejął kompetencje wójta gminy Kurzętnik

Piotr Piątek. Fot. FB polityka
Gmina Kurzętnik, w powiecie nowomiejskim, ma nowego włodarza. Wójt gminy, jego zastępca a także przewodniczący rady zostali decyzją prokuratory odsunięci od pełnienia obowiązków.
Zarzucono im przekroczenie uprawnień. Jak powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, na stanowisko komisarza premier wyznaczył Piotra Piątka.
Komisarzem gminy Kurzętnik powołanym przez prezesa Rady Ministrów, na wniosek wojewody warmińsko-mazurskiego, został Piotr Piątek, który przejął kompetencje wójta gminy.
Piotr Piątek to absolwent gdańskiego AWF, działacz solidarności a także były radny Kurzętnika. W 2018 roku był jednym z kandydatów w wyborach burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.

Kurzętnik. Fot. RO
Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy






















![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



