Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje z Polską Agencją Kosmiczną

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) ogłosiła konkurs dla dzieci pod hasłem „Moje kosmiczne wakacje”. Agencja czeka na prace uczniów szkół podstawowych z całego kraju.

Prace można nadsyłać indywidualnie oraz w 2-4 osobowych zespołach – mówi Agnieszka Gapys z zespołu prasowego Polskiej Agencji Kosmicznej. POLSA czeka na prace, które będą nawiązywały do trzech kategorii:

  • 10 lat Agencji w Europejskiej Agencji Kosmicznej
  • wehikuł czasu czyli moja przyszła kariera w sektorze kosmicznym
  • wakacyjna obserwacja nieba.

Polska Agencja Kosmiczna czeka na prace do 5 października. Mogą być realizowane różnorodna techniką. Dzieci mogą wykorzystywać zarówno techniki plastyczne, muzyczne jak i literackie. Agencja zostawia tu dowolność i liczy na kreatywność młodych twórców.

Inspiracji do tworzenia prac można szukać m.in. na stronie POLSY. Jest tu specjalna zakładka poświęcona działalności Agencji oraz informacje związane z dokonaniami polskich astrofizyków, badaczy kosmosu i naukowców.

Wiadomości związane z kosmosem i jego eksploracją będą też zamieszczane na profilu POLSY w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, konkurs, wakacje, Moje kosmiczne wakacje, POLSA
Wakacje z pupilem

Zbliżają się wakacje, czas wyjazdów i wypoczynku. Coraz więcej osób decyduje się na zabranie ze sobą czworonożnych przyjaciół. Dlatego w audycji Cztery Łapy postanowiliśmy zająć się...

Zamknij
RadioOlsztynTV