Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W wybranych pociągach powstaną strefy ciszy. Jakie są w nich zasady?

fot. www.intercity.pl

W kolejnych pociągach PKP Intercity powstaną strefy ciszy. Od 4 września skorzystać z nich będą mogli pasażerowie składów typu Dart i Flirt, które kursują między dużymi miastami.

Ruszyła przedsprzedaż biletów na takie miejsca. Na razie jest to program pilotażowy, ale jeśli kolejne strefy ciszy się sprawdzą, zostaną wprowadzone na stałe. Po raz pierwszy pojawiły się w pociągach pendolino w kwietniu 2016 roku.

Strefa ciszy to wydzielony obszar w pociągu. Niepożądane są tam między innymi rozmowy przez telefon, głośne słuchanie muzyki czy używanie dzwonków i dźwięków w urządzeniach elektronicznych.

Przestrzeń zostanie oznaczona specjalnymi naklejkami, a o panujących w niej zasadach przypominać będą symbole umieszczone przy siedzeniach oraz slajdy na ekranach. Cena biletu za przejazd w strefie ciszy jest taka sama jak cena biletu w drugiej klasie.

Pociągi typu Flirt i Dart jeżdżą między innymi na trasach Kraków – Warszawa – Olsztyn, Bielsko-Biała – Łódź – Gdynia, Warszawa – Bydgoszcz, czy Wrocław – Lublin.

Do tej pory ze stref ciszy w pociągach pendolino skorzystało około 3 milionów pasażerów.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, PKP Intercity, strefa ciszy
10-letnia podróżniczka. Zabrała psa i w tajemnicy wyruszyła w Polskę

10-letnia dziewczynka z Warszawy sama podróżowała pociągiem. Policjantom powiedziała, że chciała pojechać do Tczewa. Dzieckiem, które samotnie jechało pociągiem w kierunku Gdyni zaopiekowali się policjanci z...

Zamknij
RadioOlsztynTV