Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

10-letnia podróżniczka. Zabrała psa i w tajemnicy wyruszyła w Polskę

10-letnia dziewczynka z Warszawy sama podróżowała pociągiem. Policjantom powiedziała, że chciała pojechać do Tczewa.

Dzieckiem, które samotnie jechało pociągiem w kierunku Gdyni zaopiekowali się policjanci z Iławy. 10-latka chciała odwiedzić znajomych. Funkcjonariusze otrzymali informację o dziewczynce, która – z pieskiem i bez opieki – podróżowała pociągiem relacji Gliwice-Gdynia. Została odebrana od obsługi pociągu na stacji w Iławie – relacjonuje aspirant Tomasz Markowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Powiedziała jak się nazywa, że ma 10 lat, że mieszka w Warszawie i postanowiła samotnie pojechać do znajomych do Tczewa. Nikomu nic o tym nie powiedziała. Policjanci ustalili dokładny adres dziewczynki i powiadomili matkę, która w tym czasie była w pracy. W tej sytuacji zdecydowano, że 10-latka zostanie przewieziona do babci.

00:00 / 00:00

Jak relacjonowali policjanci, dziewczynka była bardzo zadowolona z przejażdżki radiowozem. Wyjaśniane są okoliczności wyprawy małej podróżniczki.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska/B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pociąg, policja, pies, Iława, babcia, rodzice, podróż, radiowóz, mama, Warszawa, 10-latka
Były awanse i podsumowania. Święto policjantów z Ełku i okolic

58 awansów na wyższe stopnie, 3 odznaki Zasłużony dla policji i 3 medale za długoletnią służbę. Policjanci z powiatu ełckiego obchodzili dzisiaj swoje święto. Awans otrzymał...

Zamknij
RadioOlsztynTV