JUTRO: 4 °C pogoda jutro

W Superlidze szczypiornistek i szczypiornistów – elbląskie łzy i gorycz porażek

Mecz Kram Startu Elbląg z Metraco Zagłębiem Lubin. Fot. Anna Dembińska

Czarny Weekend elbląskiego szczypiorniaka. Kram Start Elbląg podejmował sąsiada w tabeli Metraco Zagłębie Lubin i już drugi raz w tym sezonie przegrał, tym razem 24:27.

Zwycięstwo zespołu gości nie podlegało dyskusji. Wprawdzie w 7 minucie Start prowadził 5:2, ale od tego momentu przez 12 minut szczypiornistki nie zdobyły bramki. Zagłębie szybko dogoniło wynik i wyszło na prowadzenie, którego nie oddało już do końca spotkania. Trener Bożena Karkut chwaliła swój zespół za walkę przez cały mecz

00:00 / 00:00

Mecz był bardzo zacięty, czego efektem były liczne kary. Zagłębie grało bardzo wysoką obroną, często na 10, 11 metrze. Z tą presją elblążanki nie potrafiły sobie poradzić. Trener Andrzej Niewrzawa przyczyn porażki upatrywał m.in. w małym doświadczeniu zespołu.

Przegrana kosztowała KRAM Start Elbląg stratę pozycji wicelidera rozgrywek. Kolejne spotkanie nasza drużyna zagra na wyjeździe 10 lutego z MKS Perłą Lublin.

Meble Wójcik Elbląg przegrały nieznacznie z Energą MKS-em Kalisz 24:26. Ale trzeba dodać, że Meble przegrały wygrany mecz.

Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane z lekką przewagą gospodarzy, którzy na przerwę schodzili prowadząc 15:12. W drugiej połowie systematycznie rosła przewaga Meblarzy, w 43. minucie było już 21:15 i nikt nie spodziewał się dramatu. Wtedy za niepotrzebny faul zszedł na 2 minuty Filip Koper i Kalisz zaczął odrabiać straty, a gra Mebli kompletnie się posypała. Do końca spotkania rzucili zaledwie 3 bramki, goście aż 11 i zgarnęli komplet punktów. Po meczu trener Jacek Będzikowski był załamany

Zdobywca 5 bramek na konto Mebli – Mikołaj Kupiec uważa, że niektórzy koledzy za wcześnie uwierzyli, że mecz już jest wygrany

Kolejne spotkanie elblążanie zagrają na wyjeździe w najbliższy wtorek 6 lutego z Vive Kielce.

Mecz Meble Wójcik Elbląg z MKS-em Kalisz. Fot. Anna Dembińska

Autor/redakcja: M. Świniarski/K.Piasecka/BSC/J. Salmonowicz

Więcej w Piłka ręczna, superliga, Meble Wójcik Elbląg
Horror w Uranii. Warmia Energa przegrała z Sokołem

W meczu na szczycie I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn przegrała z prowadzącym w tabeli Sokołem Kościerzyna 24:25 (15:13) mimo, że przez większość meczu prowadziła i...