Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Sorkwitach powstanie park sportowo-rekreacyjny. Gmina skorzysta ze wsparcia terenów popegeerowskich

Fot. W. Chromy

W Sorkwitach koło Mrągowa powstanie wielofunkcyjne boisko. Gmina dostała na to 600 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach programu wsparcia gmin popegeerowskich.

– Za te pieniądze powstanie w Sorkwitach park sportowo-rekreacyjny – powiedział wójt Józef Maciejewski.

Planujemy wykonać boisko wielofunkcyjne z możliwością gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Będzie ogrodzone i oświetlone. Chcemy też wykonać bieżnię do uprawiania lekkiej atletyki. Planujemy wykonać tor dla rowerów górskich.

00:00 / 00:00

– Tego typu inwestycje są bardzo pożądane szczególnie teraz – podkreślił obecny w Sorkwitach wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W dobie COVID-u byliśmy zamknięci, teraz musimy to wszystko nadrobić. Myślę, że sport jest metodą podnoszenia naszej odporności nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród osób starszych.

00:00 / 00:00

Park sportowo-rekreacyjny ma być wybudowany w Sorkwitach w przyszłym roku. Gmina zabiega jeszcze o dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków na co potrzeba około 5 milionów złotych i na dokończenie remontu świetlicy wiejskiej w Rybnie.

Fot. W. Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Sorkwity, Park, boisko, rekreacja, PGR, dofinansowanie
Dramat seniora z Olsztyna. Dał się oszukać metodą „na policjanta” i stracił oszczędności

Dramatyczna relacja seniora z Olsztyna, który stracił oszczędności życia, bo dał się oszukać metodą "na policjanta". 83-letni Mirosław wyrzucił przez balkon około 40 tysięcy złotych, bo...

Zamknij
RadioOlsztynTV