Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie świętowali ogrodnicy i działkowcy. Zakończyły się 24. Jesienne Targi Rolnicze

Fot. Łukasz Węglewski

Maszyny rolnicze Fricke zostały hitem tegorocznych Jesiennych Targów w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

O zdobywcach drugiego i trzeciego miejsca opowiada Justyna Całka-Orłowska z ODR.

00:00 / 00:00

Była to już 24. edycja popularnej wśród miłośników kwiatów, krzewów, czy regionalnej żywności, imprezy. Swoje produkty zaprezentowało prawie 160 wystawców z całej Polski.

00:00 / 00:00

W drugim dniu targów odbył się także Festiwal Wieprzowiny i pokazy kulinarne.

……………………………………..

Krzysztof Kaszubski rozmawia z Damianem Godzińskim (dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie). Fot. Łukasz Węglewski

O atrakcjach, jakie czekały na odwiedzających 24. Jesienne Targi Rolnicze opowiedział w rozmowie z Krzysztofem Kaszubskim Damian Godziński – dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Ilu wystawców prezentuje się podczas 24. Jesiennych Targów Rolniczych w Olsztynie? Wygląda to zdecydowanie lepiej niż podczas wiosennej edycji.
W Olsztynie swoje wyroby prezentuje 160 wystawców. Imponująco wygląda obszar, który zajmują swoimi stoiskami – mamy tu sprzęt rolniczy, krzewy, rękodzieło. Jest gorąco pomimo niesprzyjającej pogody.

Jaki jest najciekawszy element wystawy?
Bez wątpienia jest to różnorodność wystawców. Fakt coraz większej ilości wystawców pokazuje, że rośnie zapotrzebowanie na zwiedzanie i podziwianie rolnictwa.

Czy impreza jest skierowana wyłącznie do rolników?
Z pewnością miasto nie będzie istnieć bez rolnictwa. Ta zasada obowiązuje od wieków. W Olsztynie mamy przekrój nie tylko rolnictwa, ale także wyrobów garmażeryjnych, których nie kupimy w zwykłym sklepie. Warto tu przyjść, pozwiedzać i kupić wyroby produkowane z pasją.

Na targi przyjechali także oficjele….
Honorowym gościem jest wiceminister rolnictwa – Zbigniew Babalski, który z chęcią przyjeżdża do Olsztyna i uczestniczy w targach, które są doskonałym elementem promocji nie tylko Olsztyna, ale także całych Warmii i Mazur.

……………………………………..

Jesienne Targi Rolnictwa w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Fot. Łukasz Węglewski

. Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, ogrodnictwo
Grzegorz Kierozalski pokieruje nową instytucją rolniczą w Olsztynie

Grzegorz Kierozalski został dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. To nowa instytucja powstała z połączenia Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych. Grzegorz Kieorzalski Te...

Zamknij
RadioOlsztynTV