Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rozpoczyna się Green Festival

Fot. Łukasz Węglewski

Dziś rozpoczyna się druga edycja Olsztyn Green Festival. Na plaży miejskiej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” stanęły dwie sceny, na których wystąpią m.in. Anita Lipnicka, Dawid Podsiadło, Skubas, Maria Peszek i Julia Marcell.

Do odwiedzenia festiwalu zachęca prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i dodaje, że przez dwa dni będzie można posłuchać dobrej muzyki z wyjątkowych okolicznościach, z piękną przyrodą w tle.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

– Impreza powstała z myślą o ludziach, którzy cenią kontakt z naturą i dobrą muzykę – mówi Anna Pruszyńska z biura organizatorów festiwalu.

00:00 / 00:00

Oprócz koncertów nie zabraknie atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych ekologią, zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną. Będą też warsztaty kulinarne, muzyczne, gra terenowa i liczne konkursy. Najmłodsi będą mogli poczytać książki z Edytą Jungowską, wysłuchać lekcji ekologii z Adamem Wajrakiem, a także bawić się suchym lodem i teatrem błyskawic.

Zobacz mapkę Green Festiwalu w Olsztynie

Artyści

Na dużej i małej scenie publiczności zaprezentuje się kilkunastu polskich artystów. Udział w dwudniowym wydarzeniu zapowiedziały takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak: Maria Peszek, Patrycja Markowska, Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, Julia Marcell, Anita Lipnicka Kamp!, Curly Heads, Skubas czy Natalia Przybysz. Wystąpią także Chłopcy Kontra Basia, Warszawskie Combo Taneczne, Natalia Nykiel, Magda Navarrete & Marcin Wyrostek, Laura Palmer Cover Story, Patrick The Pan, Peter And Jacob oraz Sister Wood.

Fot. Łukasz Węglewski

Komunikacja miejska

W związku z Green Festivalem na plażę miejską w Olsztynie będzie kursowało więcej autobusów komunikacji miejskiej. O godzinie 16 uruchomiona zostanie linia numer 37, kursująca według specjalnego rozkładu na trasie od Witosa do Plaży Miejskiej i z powrotem. Zarząd dróg zieleni i transportu zdecydował, że autobusy linii numer 7 i 13 będą jeździły nie co 40, a co 20 minut. Autobusy będą kursowały do godziny 23.30.

Plaża zamknięta

W piątek i sobotę (14 i 15 sierpnia) plaża miejska będzie zamknięta. Wstęp odbywać się będzie tylko za okazaniem biletu. Wypożyczalnia sprzętu wodnego będzie czynna.

Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plaża miejska
Olsztyn zmienia się na Green Festival i siatkówkę plażową

Rozpoczęły się przygotowania do dwóch dużych imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" w Olsztynie. Są to Olsztyn Green Festival i Warmia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV