Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

W Olsztynie rozpoczęła się Kortowiada. Przed studentami 5 dni zabawy

Kortowo 2018. Fot. A. Podbielska

Zaczęła się biegiem przełajowym, zakończy kinem pod chmurką. Najważniejszymi punktami imprezy będą: tradycyjna parada studentów, bój wydziałów oraz koncerty na Górce Kortowskiej. W Olsztynie ruszyła jubileuszowa, 60. edycja Kortowiady.

Olsztyńskie juwenalia to pięć dni zabawy, rywalizacji sportowej i koncertów. Pierwsze wydarzenia odbyły się już dziś. To m.in. V Kortowiadowy bieg przełajowy, mecz koszykówki na wózkach oraz dekorowanie akademików.

Oficjalne rozpoczęcie w czwartek. O godzinie 10 ulicami Olsztyna przejdzie parada wydziałów. W tym roku żacy wyjdą z ulicy Prostej, przejdą przez most Jana, ul. Mochnackiego, ul. Alojzego Śliwy i Aleję Warszawską aż do Kortowa. Przemarsz zakończy się na Plaży Kortowskiej o godzinie 13. Tuż po nim rozpocznie się Wenus Show, podczas którego zostanie wybrana najładniejsza studentka.

W piątek odbędzie się m.in. bój wydziałów i Kortofest, w sobotę – Kortostrong, czyli zawody w siłowaniu na rękę i bój akademików. Niedzielę zdominują wydarzenia kulturalne – Cooltoralny student czy Kino pod chmurką.

Przez pięć dni na trzech scenach wystąpi około 50 artystów. Część z nich zaprezentuje się na głównej scenie na Górce Kortowskiej. W tym roku po raz pierwszy wstęp na koncerty będzie biletowany. Jak wyjaśniają organizatorzy powodem są  rosnące koszty i jednoczesną chęć utrzymania wysokiego poziomu organizacji imprezy.

Z powodu Kortowiady kierowcy w Olsztynie mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Zmiany będą także wprowadzone w rozkładzie linii autobusowych. Szczegóły dotyczące imprezy są na stronie internetowej www.kortowiada.pl

 

Sprawdź:

zmiany organizacji ruchu na Kortowie

zmiany w rozkładzie linii autobusowych

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Kortowo
Olsztyn ma pisarza miejskiego. Jest Niemcem, mieszka w Irlandii, teraz przyjechał do Polski

Mieszkający w Irlandii Niemiec Marcel Krueger przez najbliższych 5 miesięcy będzie opisywał na blogu życie w Olsztynie. Pobyt literata i jego twórczość sfinansuje Niemieckie Forum Kultury....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV