Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Oknie na Kulturę o upadłej ikonie brytyjskiego show-biznesu

DJ, gwiazda telewizji, ikona show-biznesu, przyjaciel artystów, filantrop. Jego działalność charytatywną podziwiała rodzina królewska, papież Jan Paweł II, Margaret Thatcher i Rolling Stonesi. Brytyjczycy go kochali za program Top of the Pops i Jim’ll Fix It. Był niekwestionowaną gwiazdą BBC i autorytetem.

Mimo ekscentrycznego zachowania otrzymał tytuł szlachecki, Order Imperium Brytyjskiego i Order Świętego Grzegorza Wielkiego. Jimmy Savile miał też drugie oblicze. Mroczne i zbrodnicze.

O tym jest wstrząsający mini serial Netflixa „Jimmy Savile. Brytyjski horror”. W latach 1955–2009 Savile miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec ponad 400 osób. Również nieletnich i niepełnosprawnych, którymi jako wolontariusz się opiekował. Za jego sprawą szpitale otrzymały pomoc w wysokości 40 mln dolarów. Za tymi pieniędzmi krył się jednak dramat nawet kilkuletnich dzieci.

W Oknie na Kulturę  porozmawiamy o Savilu, ale też o zmowie milczenia w brytyjskim showbiznesie, pedofili wśród elit i mrokach za kolorowymi drzwiami showbiznesu.

W programie również analiza „Imagine” Johna Lennona. Czy powinien być hymnem wojny w Ukrainie? Do tego „Pasja” Mela Gibsona i kino religijne w Wielki Piątek.

Posłuchaj audycji Łukasza Adamskiego i Grzegorza Kasjaniuka

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Adamski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w okno na kulturę
Kanye West. Geniusz czy szaleniec?

Skandalista, geniusz, arogant, wizjoner, wariat - raper Kanye West wzbudza skrajne emocje. Na Netflix pojawił się trzyodcinkowy serial „Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy”, gdzie widzimy początki kariery...

Zamknij
RadioOlsztynTV