Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Dniu Papieskim trwa zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży

Święty Jan Paweł II

Po raz szesnasty obchodzono Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia” w całym kraju i poza jego granicami organizowane były modlitwy i pikniki. Zbierano pieniądze na stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

– W Kościele katolickim trwa Rok Miłosierdzia, dlatego towarzyszy nam przesłanie Jana Pawła II „Bądźcie świadkami miłosierdzia” – przypomina ksiądz Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i organizator Dnia Papieskiego. Chodzi o to, aby zmobilizować Polaków do zainteresowania się, czy ktoś z otoczenia nie potrzebuje naszej pomocy. W jaki sposób kogoś wesprzeć, to będzie zależało od nas.

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na wycieczce we Fromborku

Podczas Dnia Papieskiego zebrano także fundusze na stypendia dla młodych ludzi pochodzących z ubogich rodzin. Obecnie stypendia takie otrzymuje 2300 uczniów i studentów, którzy są podopiecznymi Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wspierane są młode i zdolne osoby. Jedną z nich jest Magdalena Jagodzińska z Warmii i Mazur, którą fundacja nauczyła odwagi i rozwijania skrzydeł.

00:00 / 00:00

Dorota Połomska, która była stypendystką Fundacji przez 10 lat, podkreśla, że Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia to nie tylko pieniądze dla biednych i zdolnych. Dla niej ważne są przyjaźnie, które zdobyła w tym czasie.

00:00 / 00:00

Pomysł na udzielanie stypendiów i promocje nauczania Jana Pawła II powstał w Episkopacie Polski po pielgrzymce papieża-Polaka do ojczyzny w 1999 roku. Obchody Dnia Papieskiego przekroczyły granice naszego kraju. Włączy się w nich Polonia, między innymi w Niemczech, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Tak wyglądał olsztyński ratusz w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Fot. Ł.Węglewski

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Paweł II, Dzieło Nowego Tysiąclecia, Dzień Papieski
W szpitalu dziecięcym wspominali wizytę Jana Pawła II

Niesamowite przeżycie, ciepło i otucha, która pozwoliła pokonać chorobę. Pacjenci i personel olsztyńskiego szpitala dziecięcego wspominali wizytę w placówce Papieża Polaka. Święty Jan Paweł II pobłogosławił...

Zamknij
RadioOlsztynTV