Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Brukseli szefowie obrony krajów członkowskich NATO zgodzili się, by ich dowództwo ulokować w Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu

Dowódca wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, podpułkownik Steven Gventer. Fot. K. Pakulnicki

Wszystkie państwa współtworzące cztery batalionowe grupy bojowe NATO na wschodniej flance zgodziły się, by ich dowództwo ulokować w Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz poinformował o tym,  po spotkaniu ministrów obrony krajów członkowskich NATO w Brukseli. Ministrowie obrony z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i Niemiec podpisali deklarację o zwiększonej obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego na jego wschodniej flance.

Minister Antoni Macierewicz powiedział, że zgodnie z treścią deklaracji batalionowe grupy bojowe na wschodniej flance NATO są odpowiedzią na zagrożenie ze strony Rosji.

00:00 / 00:00

Oficjalne rozpoczęcie pracy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu zaplanowano na 3 lipca.

(IAR/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, armia, Bruksela, nato, Antoni Macierewicz
Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg przejmie nierentowny miejski hotel Stadion

Hotel Stadion przynosił straty, został zamknięty kilka tygodni temu, a jego pracownicy zostali przeniesieni do innych placówek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Klub Sportowy Atak dostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV