Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W basenie zamkniętym z powodu epidemii zamieszkały kaczki

Fot. Lukács Gyógyfürdő és Uszoda

Basen jednego z najpopularniejszych kąpielisk termalnych w Budapeszcie, opustoszały w związku z nakazem zamknięcia wszystkich kąpielisk w stolicy z powodu epidemii koronawirusa, zajęli niespodziewani goście – rodzina kaczek.

Kąpielisko termalne Lukacsa w Budzie zostało zamknięte na czas nieokreślony 15 marca zgodnie z rozporządzeniem burmistrza Budapesztu Gergelya Karacsonya. Wstrzymano nie tylko wizyty w kompleksie, ale także zaplanowane zabiegi lecznicze.

Zakaz został jednak zignorowany przez kaczą rodzinę, która postanowiła pod nieobecność ludzi korzystać z basenu na świeżym powietrzu.

Zdjęcia przestawiające kaczą mamę i czternaścioro kaczątek pływających w basenie zamieszczono na oficjalnym profilu kąpieliska na Facebooku.

„Chociaż nasze kąpielisko jest zamknięte, basen cieszy się niesłabnącym powodzeniem!” – skomentowało kąpielisko zdjęcia, które natychmiast zyskały ogromną popularność w węgierskim internecie.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kaczki, koronawirus
Chcą uszyć 20 tysięcy maseczek. Harcerze z regionu obdarowują szpitale i służby mundurowe

Ponad 5 tysięcy maseczek uszyli już harcerze i harcerki z województwa warmińsko-mazurskiego, aby wesprzeć szpitale i inne placówki. Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Ełk, Iława, Mrągowo, Olecko, Ostróda,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV