Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urzędy miasta w Pasłęku, Rychlikach i Braniewie zmieniają organizację pracy

Urząd Miasta w Braniewie. Fot. M. Sochacki

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 urzędy miejskie w powiatach elbląskim i braniewskim nie tylko ograniczają bezpośredni dostęp mieszkańcom, ale wprowadzają także zmiany dla pracowników.

Braniewo
Urząd Miasta w Braniewie wprowadził rotacyjny system pracy. Pracownicy podzieleni na grupy, na zmianę pracują w urzędzie lub pozostają w domu. Godziny pracy urzędu nie zmieniły się . Wciąż przyjmuje interesantów od 7 do 15.

Pasłęk
W Pasłęku ponad 10 stanowisk pracy przeniesiono poza główną siedzibę Urzędu Miejskiego. Część pracowników swoje obowiązki wykonuje w ratuszu przy ul. Chrobrego oraz w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Urząd Miejski w Pasłęku obsługuje mieszkańców.

Rychliki
W Urzędzie Miejskim w Rychlikach interesanci obsługiwani są bezpośrednio, ale z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Sprawę w urzędzie można załatwić po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Urzędnicy przypominają o dezynfekcji, zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu dystansu.

Sprawy urzędowe można też załatwić telefonicznie, mailowo, czy przez system ePUAP. Przed wejściem do urzędów znajdują się skrzynki podawcze, do których można wrzucać pisma oraz dokumenty.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, ratusz, Braniewo, Pasłęk, urząd miasta, Rychliki
Olsztyński ratusz zmienia zasady funkcjonowania. Magistrat zachęca do załatwiania spraw drogą elektroniczną

Zmiany w funkcjonowaniu olsztyńskiego ratusza. Rzeczniczka magistratu Marta Bartoszewicz zachęca, by urzędowe formalności załatwiać drogą elektroniczną. Biuro Obsługi Klienta pracuje w poniedziałki od 8:00 do 16:00,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV