Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uratowali żeglarza na Zalewie Wiślanym. Zostali odznaczeni przez przełożonych

Fot. MOSG

Uratowali dryfującego po Zalewie Wiślanym rozbitka. Z trzema funkcjonariuszami Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej spotkał się komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirał SG Andrzej Prokopski, by podziękować im za uratowanie mężczyźnie życie.

Na pokładzie jednostki pływającej SG-311 komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej wręczył medale, listy gratulacyjne i podziękował funkcjonariuszom, którzy kilka dni wcześniej uratowali żeglarza, który wypadł za burtę jachtu na Zalewie Wiślanym. Komendant podkreślił, że jest dumny, iż służą oni w morskim oddziale straży granicznej

– powiedział komandor podporucznik Andrzej Jóźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Pełniący służbę na Zalewie Wiślanym chorąży sztabowy SG Paweł Jancewicz, starszy chorąży SG Paweł Sznajder, bosman sztabowy SG Szymon Dobrowolski i bosman sztabowy SG Marcin Głodek 12 lipca otrzymali informację o człowieku, który na skutek silnego wiatru prawdopodobnie wypadł z jachtu i znalazł się wodzie. Wcześniej przez akwen przeszedł szkwał. Mężczyzna dryfował około mili morskiej od portu w Piaskach, trzymając się koła ratunkowego. Został natychmiast podjęty na pokład. Był wyziębiony, ale nie wymagał pomocy medycznej.

Fot. MOSG

Fot. MOSG

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, straż graniczna, wyróżnienia, Zalew Wiślany, żeglarz, odznaczenia
Caritas Polska uruchomiła zbiórkę dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii

Caritas Polska uruchomiła zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii. - Chcemy, w duchu chrześcijańskiej solidarności, przyjść z...

Zamknij
RadioOlsztynTV