Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Upalne dni przed nami. Przypominamy zasady bezpieczeństwa

Fot. PAP/EPA

Według meteorologów przez najbliższe dni w Polsce utrzyma się wysoka temperatura powietrza – pamiętaj o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa – napisało na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla południowych powiatów warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: działdowskiego, iławskiego, nidzickiego, nowomiejskiego i ostródzkiego. Obowiązuje ono do najbliższego piątku wieczorem. W dzień temperatura wyniesie od 29°C do 33°C.

MSWiA zamieścił również zasady bezpieczeństwa podczas upałów. Resort zaleca utrzymywać chłód w pomieszczeniach.

W ciągu dnia zamykaj i zasłaniaj okna po stronie nasłonecznionej, otwieraj okna, gdy temperatura jest niższa. Zamykaj drzwi i okna w pomieszczeniach klimatyzowanych

– napisał resort.

Należy też przebywać w najchłodniejszym pomieszczeniu mieszkania, szczególnie nocą. Trzeba obserwować reakcję swojego organizmu podczas upałów. W przypadku złego samopoczucia należy zwrócić się do lekarza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy trzeci, stopień ostrzeżeń przed upałami dla trzech województw. Dla kolejnych sześciu wydano alerty 2 stopnia.

Mat. Ministerstwo Zdrowia

Mat. Ministerstwo Zdrowia

Mat. Ministerstwo Zdrowia

Mat. Ministerstwo Zdrowia

Mat. Ministerstwo Zdrowia

Autor: K. Kantor/M. Stańczyk (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w upał, wysokie temperatury
Synoptyk IMGW: wracają wysokie temperatury

W poniedziałek od zachodu do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze i na Dolnym Śląsku termometry wskażą już do 28 stopni Celsjusza - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk...

Zamknij
RadioOlsztynTV