Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukazał się najnowszy numer rocznika Muzeum Nowoczesności. Dziś rozpoczyna się promocja

Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”. Fot. Łukasz Węglewski

„Tartak” – tak zatytułowany jest rocznik wydawany od czterech lat przez olsztyńskie Muzeum Nowoczesności. Właśnie ukazał się nowy numer pisma, którego celem jest popularyzacja historii regionu – powiedział Radiu Olsztyn kierownik Muzeum Artur Sobiela.

Jest to nasza publikacja. Staramy się utrzymać w niej rygory naukowe. Publikujemy tam efekty naszych badań – przede wszystkim pracowników Muzeum Nowoczesności i osób, które z nami współpracują i mają coś interesującego, nowego do powiedzenia w temacie historii regionu, przemysłu czy techniki

– wyjaśniał Artur Sobiela.

00:00 / 00:00

W 200-stronicowym wydawnictwie autorzy opisują historię browarnictwa w Olsztynie i okolicach, prywatyzację Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych, dzieje przemysłu elektronicznego w województwie oraz kolekcję kieratów i maszyn rolniczych Alicji i Janusza Dramińskich.

Pismo jest bezpłatne – jego promocja rozpocznie się dzisiaj o godz. 18.00 w zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały w Olsztynie.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum nowoczesnosci, rocznik, historia regionu
Olsztyński MOK zaczyna otwierać swoje placówki. Od soboty czynne jest Muzeum Nowoczesności

Muzeum Nowoczesności w Olsztynie znów otwarte. Po kilkutygodniowym zamknięciu spowodowanym pandemią koronawirusa, dla publiczności ponownie udostępniona została ekspozycja stała Tartaku Raphaelsohnów. Wystawa poświęcona jest historii nowoczesności....

Zamknij
RadioOlsztynTV