Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o świadczenie „Dobry start”. Do tej pory na Warmii i Mazurach złożono ich 117 tysięcy

„Dobry start” to 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – przypominają ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej oraz służby wojewody.

Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program „Dobry start” może objąć wsparciem ponad 4,5 miliona uczniów. Do końca września tzw. wyprawkę szkolną dostało 4 miliony 200 tysięcy dzieci. W województwie warmińsko-mazurskim złożono 117 tysięcy wniosków, w tym 74 tysiące w formie elektronicznej.

– Przekazaliśmy samorządom 53 miliony złotych – powiedział Radiu Olsztyn Marcin Jastrzębski, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego.

„Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą – oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, uczniowie, wniosek, program
Prawie 50 milionów złotych długu. Przedsiębiorca z powiatu elbląskiego w czołówce niechlubnego zestawienia

Niemal 50 milionów złotych ma do oddania przedsiębiorca z powiatu elbląskiego z branży IT - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. To drugie miejsce w kraju...

Zamknij
RadioOlsztynTV