Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 50 milionów złotych długu. Przedsiębiorca z powiatu elbląskiego w czołówce niechlubnego zestawienia

Fot. fotolia.pl

Niemal 50 milionów złotych ma do oddania przedsiębiorca z powiatu elbląskiego z branży IT – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. To drugie miejsce w kraju pod względem długów. Przedsiębiorca jest dłużnikiem  firmy sprzedającej m.in. sprzęt RTV.

Nieuregulowane płatności przedsiębiorstw to już 9 miliardów 400 milionów złotych. Za towary i usługi swoim kontrahentom nie zapłaciło 281 251 firm. Średnie zadłużenie wynosi obecnie nieco ponad 34 tysięcy złotych. Najmniej rzetelnie płaci budownictwo, transport i handel. Największe zobowiązania mają przedsiębiorstwa z Mazowsza, Śląska i Wielkopolski. „Najmniejsze” zaległości znajdziemy w województwie opolskim.

Tylko w pierwszej połowie tego roku zbankrutowały w Polsce 282 firmy. Co druga z nich była notowana w Krajowym Rejestrze Długów w dniu ogłoszenia upadłości przez sąd.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, zadłużenie, przedsiębiorca, dług, sprzęt
Zaciągał kredyty na dane swoich znajomych. 30-latek wyłudził małą fortunę

30-latek z powiatu iławskiego jako sposób na życie wymyślił sobie zaciąganie kredytów na dane swoich znajomych. Mężczyzna w sumie wyłudził 190 tysięcy złotych. 30 - latek,...

Zamknij
RadioOlsztynTV