Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzeźwy kierowca spowodował kolizję w centrum miasta. Za kierownicą zmienił go pijany kolega

W sobotni poranek kierowca BMW szarżujący w centrum Mrągowa, uderzył w inny pojazd na ulicy Warszawskiej, a następnie uciekł z miejsca kolizji.

O zdarzeniu policję poinformowali świadkowie, którzy widzieli jak osobowe BMW uderzyło w zaparkowanego Volkswagena. Sprawca odjechał, gubiąc po drodze tablicę rejestracyjną.

Gdy chwilę później funkcjonariusze  zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej,  za kierownicą siedział mężczyzna, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało to nie on spowodował kolizję. Winny stłuczki zamienił się miejscami z pasażerem.  Nie wiadomo co skłoniło obu panów do zamiany miejsc zwłaszcza, że  sprawca kolizji  był trzeźwy.

Pasażer otrzymał mandat za spowodowanie kolizji drogowej, a kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Źródło: KMP Mrągowo

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo, kolizja, pijany kierowca
Strażnicy graniczni zatrzymali kierowcę, który wjechał do rowu. Miał 2 promile alkoholu

Pijany kierowca skody wylądował w rowie. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi nie pozwolili mu uciec. Funkcjonariusze Straży Granicznej wracający po służbie do domu , w miejscowości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV