Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają Dni Pola. Rolnicy i naukowcy działają wspólnie na rzecz rozwoju rolnictwa

Warmińsko-Mazurskie Dni Pola Fot. KOWR Olsztyn

Połączenie teorii z praktyką i transfer wiedzy – takie motto towarzyszy Warmińsko-Mazurskim Dniom Pola, które dziś odbywają się w powiecie nidzickim.

Na poletkach demonstracyjnych i podczas wykładów rolnicy z regionu korzystają z wiedzy i rozwiązań ekspertów. Ci z kolei mogą obserwować, jak ich badania są wykorzystywane w uprawie.

Tylko w Warmińsko-Mazurskiem Dni Pola odbywają się we wszystkich powiatach, dając okazję do prawdziwego transferu przydatnej wiedzy – mówi Damian Godziński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie:

Najbardziej nam zależy na tym, aby pokazywać dobre przykłady demonstracji polowych w terenie rolnikom. Zależy nam również na tym, aby te nowe rozwiązania przedstawiali naszym rolnikom naukowcy z naszego uniwersytetu.

00:00 / 00:00

Te spotkania dają nam, uczestnikom, wiele satysfakcji – mówi prof. Bogumił Rychcik z katedry agroekosystemów i ogrodnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie:

To, nad czym pracujemy na co dzień trafia teraz do rolników, nasze publikacje trafiają „pod strzechy”, jak to Mickiewicz kiedyś napisał.

00:00 / 00:00

Oprócz omawiania odmian roślin uprawnych, najodpowiedniejszych w danym miejscu, rolnicy poznają także założenia unijnego Zielonego Ładu.

Warmińsko-Mazurskie Dni Pola to wydarzenie towarzyszące Krajowym Dniom Pola w Minikowie, potrwają do 9 lipca.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, uniwersytet, rolnik, pole, wiedza, uprawy, naukowcy, naukowiec
Kierowca terenowym autem wjechał do jeziora i uciekł. Był pijany

Pijany kierowca wjechał samochodem terenowym do jeziora Okomin Duży w gminie Olsztynek, a potem chował się przed policją... w polu. Służby zawiadomił świadek zdarzenia. Z jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV